بیوگرافی محمد عمادی

زادگاهم گرگانه و متولد 1373/12/25 هستم. از کودکی دوست داشتم نوازنده ارگ باشم و موسیقی کار کنم. اما این تو خانواده ما یک خواسته غیر معقول بود. فکر کنم بتونید درک کنید فرهنگ قدیمی ها چی بود و چه فکری میکردن در این مورد. 

تو دوره دبیرستانم با اف ال استودیو آشنا شدم و با کنجکاوی زیاد باهاش کار میکردم و با چیدن یه کیک و اسنیر حس آهنگسازی بهم دست میداد 🤣. تا حدی تونستم یاد بگیرم خودم  که دیگه با سیستم خودم نمیتونستم تنظیم بزنم و پروژه هامو میبردم خونه یکی از دوستام تکمیل میکردم.

وقتی که مدرک دیپلم رو گرفتم ترک تحصیل کردم و برای کار راهی مشهد شدم. پدر و مادرم زادگاهشون خراسان هست به همین دلیل مشهد شهر دوم من حساب میشه. در بازار رضا مشهد مشغول به کار فروشندگی بودم. کنارش دوست داشتم به آرزوم که فعالیت در زمینه موسیقی بود برسم. بعد چند ماه کار تونستم پولمو جمع کنم و یک ارگ آموزشی معمولی بخرم. واسه اینکه بتونم برم کلاس باید از کارم میزدم چون وقت نبود و روزی 12 ساعت کار میکردیم. ساعاتی که آموزشگاه ها باز بود من همیشه سر کار بودم. واسه همین کارو میپیچوندم میرفتم کلاس 😉

اولین شکست

بعد یه مدت کارفرما متوجه این کار من شد و مجبور شدم کلاسمو ترک کنم و ادامه ندم. فکر کردم نمیتونم ادامه بدم و واسه این کار باید پولدار باشم وگرنه منی که مجبورم کار کنم تا خرج کلاس و خوراک و اجاره خونمو در بیارم دیگه چه وقت و سرمایه ای واسه موسیقی میتونم داشته باشم.

اما این دلیل جا زدنم نشد تو خونه با وقت کمی که داشتم ملودی های ارگ رو تمرین میکردم. ولی نه از روی نت، به شیوه ی بی سوادی 😆 که فکر کنم بعضی ها آشنا باشن یه جزوه هایی بود جای اینکه رو خطوط حامل نت بنویسن به زبان فارسی مینوشتن مثلا “دو-دو-سل-سل-لا-لا-سل-فا-فا و ….” (آهنگ تولد)  اینطوری میخوندم و اجرا میکردم.

نرم افزار اف ال استودیو رو از قبل میشناختم ولی کار حرفه ای و اصولی هیچوقت انجام نداده بودم. با یه شخصی آشنا شدم که تنظیم میزد با اف ال استودیو. آموزشگاه داشت و پیشنهاد داد برم ازش یاد بگیرم اما من وقت نداشتم نمیتونستم. واسه همین ازش درخواست کردم آخر وقت ها یه رب واسه من  کنار بزاره تا بتونم بعد تعطیلی از کارم برم ازش یاد بگیرم. چند جلسه ای رقتم اما دید من از پایه مشکل دارم و باید تیوری موسیقی بخونم. یه فرهنگسرا بهم معرفی کرد که دولتی بود و کلاس های تیوری مقدماتی و پیشرفته برگزار میکرد و استاد های خیلی خوبی داشت.

بازم نمیتونستم برم چون با ساعات کارم تداخل داشت. واسه همین مجبور شدم کارمو عوض کنم. باید جایی کار میکردم که بتونم در هفته دو روز مرخصی ساعتی بگیرم. یک شرکت بسته بندی زعفران بود که تونستم باهاشون به توافق برسم و قبول کنن من در دوره ی کارم تو فروشگاهشون بتونم کلاس های موسیقی رو هم بگذرونم. بعد از اون چهار ترم دوره تیوری موسیقی رو گذروندم و در همین حین با نرم افزار اف ال استودیو هم موزیک میساختم.

 

موزیک هایی که اون زمان میساختم

حتما به این فایل ها گوش بدید تا بدونید واقعا همه همینطوری شروع میکنن. اگه فکر میکنی ضعیف هستی و کارات خوب نیست اصلا ناامید نباش چون هیچکس بی نقص شروع نمیکنه فقط باید تلاش کنی و ادامه بدی.

یاد گیری به روش مهندسی معکوس

یکی از دوستانم که میدونست هزینه کردن و وقت گذاشتن واسه آموزش آهنگسازی و تنظیم واسم مشکله بهم پیشنهاد داد سعی کنم موزیک های هیت از تنظیم کننده های حرفه ای رو کاور کنم و شبیهشون بسازم اینطوری میتونستم یاد بگیرم.

به دلیل علاقه زیادی که داشتم شروع کردم کاور زدن، هیچوقت خسته نشدم و ادامه دادم تا اینکه بعد از یه مدت فهمیدم چقدر تکنیک و مهارت از این آهنگ هایی که کاور زدم یاد گرفتم.

این فایل های صوتی اولین کاور هایی هست که انجام دادم و غیر از اینا ده ها موزیک دیگه کاور کردم تا بتونم خوب یاد بگیرم و دستم تو تنظیم روون بشه. اینو هم بگم من تا اینجای داستان از تجهیزات موسیقی فقط یه کامپیوتر داشتم.

core I3 نسل سه و رم 4

شکل گیری سرنابیت

در مدتی که در حال یادگیری اف ال استودیو بودم همیشه دنبال پروژه آهنگسازی بودم ولی همه پروژ های خارجی بود تو اینترنت و اصلا پروژه ایرانی گیر نمیومد. تصمیم گرفتم خودم دست به کار بشم و و اونقد تو کاور زدن مهارت کسب کنم که بتونم پروژه هامو بفروشم و درآمد کسب کنم. بعد از اینکه کیفیت پروژه هام به حد قابل قبولی رسید وبسایت سرنابیت رو راه اندازی کرم که الان در دسترش شما هنرجو و موزیسین های عزیز هست.

ارائه خدمت آموزنده

برای من کسب درآمد از موسیقی  آرزو بود و دوست داشتم در زمینه که بهش علاغه دارم کار کنم  پول در بیارم. این پول واسه من خیلی ارزش داشت. اما با گذشت زمان و درآمدزییز موسیقی دیگه پول واسم هیچ اهمیتی نداشت و تصمیم گرفت رم دنبال هدف بزگتر. 

دوست دارم به یکی از بهترین تنظیم کننده های کشورم تبدیل بشم و در این راه تجربه و های خودم رو در اختیار کسانی بزارم که به موسیقی علاقه دارن و نمیدونن چوری شروع کنن و یاد بگیرن.

استودیوی من

برای داشتن ای استودیو کوچیک خیلی تلاش کردم و سختی های زیادی رو تحمل کردم. زمانی که همه ی دوستام دنبال خوشگذرونی و تفریح بودن من حتی جمعه هامو خونه با کامپیوترم سر میکردم. آموزش میدیدم و تمرین میکردم.

مشخصات کامپیوترم

 Motherbord Asus Z370 , I5 8400 , RAM 16 GB , Graphic card RX 580 4GB

تجهیزات استودیو

ADAM Audio T5 , Aoudien ID 14 ,

Aoudio Technica 2035 , Beyerdynamic DT 990 pro

خلاصه داستان

خلاصه دوستان کم نیارید و هرچقدر هم اوضاع بدی دارید و کار کردن در زمینه موسیقی سخته واستون بهونه نیارید و کار دیگه ای انجام بدید و کم کم پول بزارید کنار واسه آموزش دیدن و تجهیزات خریدن.بالاخره موفق میشید و از موسیقی پول در بیارید تا بتونید هدف های بزرگتری رو دنبال کنید.